Echipa 902
  • Ediție TV
  • Moldova
  • Diaspora
  • În căutare
  • На русском
Rețele de socializare
Echipa 902 Echipa 902

Echipa 902

Pericol de incendiu într-o clădire cu oficii din sectorul Buiucani. Oamenii au fost evacuați:

  • Ediție TV
    • Accident la locul de muncă. Un angajat al unei întreprinderi de producere a bastonașelor din porumb a rămas cu mâna blocată întru-un utilaj electric | VIDEO

    • Ciclonul „Boris” a făcut ravagii în țară: Diguri rupte și stare de urgență la Leova, străzi inundate și mașini înecate în Chișinău

    • Copilul de 2 ani care a căzut în golul liftului, se află la IMC, la terapie intensivă în stare extrem de gravă. Toate ascensoarele din Ungheni au fost oprite

    • Atenție, revin escrocheriile cu „securitatea bancară”. Un individ a reușit să scoată circa 100.000 de lei de pe cardul bancar al unui bătrân

    • Se fură pădurile nordului: Un pădurar și verișorul său, acuzați de defrișări ilegale și vânzare de lemn fără acte în Rublenița, Soroca

  • Moldova
    • Spulberată pe zebră: O femeie, tamponată de un taxi în timp ce traversa strada regulamentar.

    • Drochia: 150 de baloți de paie au fost mistuiți de un incendiu provocat, cel mai probabil, de descărcările electrice.

    • /VIDEO/ O barcă și doi metri steri de salcie: Un bărbat, amendat după ce a fost prins cu lemn tăiat ilegal în zona de frontieră, la Manta.

    • De pe roți, pe patul de spital: Un motociclist a fost rănit, după ce a fost implicat într-un accident rutier în capitală.

    • Furtuna a făcut prăpăd: Copaci doborâți, acoperișuri smulse și intervenții în lanț ale salvatorilor.

  • Diaspora
    • Crimă șocantă în Italia: un moldovean a înjunghiat mortal un barman, totul a durat patru minute

    • O moldoveancă executa ilegal operații estetice în Italia, deși nici măcar nu vorbea limba. Femeie carabinier sub acoperire pentru a o prinde

    • Momentul în care un șofer moldovean scapăTIR-ul de sub control pe o autostradă din Cehia. Camionagiul riscă pedeapsa cu închisoarea

    • Un tânăr moldovean de 22 de ani a murit într-un grav accident în Italia

    • Italia: Unchiul cântăreței Laura Pausini a fost accidentat mortal de o mașină condusă de un moldovean

  • În căutare
    • UPDATE: Durere de neimaginat, la Ungheni: Băiatul de nouă ani căutat de 3 zile a fost găsit mort

    • Hoț filmat în plină acțiune: Momentul în care a sustras un telefon dintr-o florărie a fost surprins de camere

    • ALERTĂ la Ungheni: Un copil de 9 ani este căutat după ce ar fi fost luat de curenții râului Prut

    • Atenție la individul din imagini: Ar fi furat bunuri de 14.000 de lei dintr-un local din Chișinău

    • Furt de 100.000 de lei într-un local din Rîșcani: Poliția caută suspectul surprins pe cameră

  • На русском
    • Părinții aduc pe ascuns produse alterabile copiilor lor în taberele de odihnă. ANSA: „Nu transformați odihna copiilor în pat de spital”

    • Ar fi atacat cu un baston un bărbat, într-un magazin, apoi a șantajat o tânără cu imagini intime. Bănuitul și-a primit sentința

    • В Криулянах мужчина выпрыгнул из кабины комбайна и скончался на месте

    • Готовила, употребляла и продавала: сбытчице “винта” грозит тюремный срок

    • /VIDEO/ Жуткая находка в столице

Moldova

Pericol de incendiu într-o clădire cu oficii din sectorul Buiucani. Oamenii au fost evacuați:

Pericol de incendiu într-o clădire cu oficii din sectorul Buiucani. Oamenii au fost evacuați în urma unei alarme.

Publicat

7 ani în urmă

26.07.2019

Redacţia Echipa 902
  • Share
  • Tweet

S-a întâmplat în prima jumătate a zilei de azi, pe strada Calea Ieșilor.

Din fericire, după mai multe verificări, s-a constatat că este o alertă falsă. După câteva minute de verificări oamenii au fost anunțați că nu există niciun pericol.

jurnal.md


 

 


TEME RELEVANTE:

/FOTO/ Contrabandă cu țigări în nordul țării. Peste 14 mii de țigarete, depistate de polițiștii de frontieră.

Citește și

/VIDEO/ Directorul CAPCS, Ivan Antoci, demis

Advertisement

mai multe

Moldova

Spulberată pe zebră: O femeie, tamponată de un taxi în timp ce traversa strada regulamentar.

O femeie de 34 de ani a ajuns la spital, după ce a fost lovită de un automobil în timp ce traversa regulamentar strada pe o trecere de pietoni din sectorul Buiucani al capitalei.

Publicat

6 ore în urmă

07.08.2026

Redacţia Echipa 902

Accidentul s-a produs în seara zilei de 6 august, în jurul orei 20:05, pe strada Ion Creangă. Potrivit informațiilor preliminare oferite de Poliție, un automobil, condus de un bărbat, a tamponat femeia în timp ce aceasta traversa regulamentar carosabilul.

Momentul accidentului a fost surprins de camera de bord a unui alt automobil parcat în apropiere. Din imagini se observă impactul dintre autoturism și pieton. Totodată, se poate vedea că automobilul implicat în accident activa în regim de taxi.

Circumstanțele exacte în care s-a produs accidentul urmează să fie stabilite de oamenii legii.


Pe rețelele de socializare au apărut și imagini filmate imediat după accident. În acestea, femeia este surprinsă întinsă pe carosabil, în timp ce martorii îi acordă ajutor și așteaptă intervenția echipajului medical.

În urma impactului, victima a suferit traumatisme și a fost transportată la spital pentru investigații medicale.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor circumstanțelor producerii accidentului rutier.


Citește mai departe

Moldova

Drochia: 150 de baloți de paie au fost mistuiți de un incendiu provocat, cel mai probabil, de descărcările electrice.

Furtuna care s-a abătut pe 6 august asupra mai multor raioane ale țării s-a lăsat nu doar cu arbori doborâți și acoperișuri smulse de vânt, ci și cu incendii provocate, cel mai probabil, de descărcările electrice. Un astfel de caz a fost înregistrat în satul Șuri, raionul Drochia, unde aproximativ 150 de baloți de paie au fost cuprinși de flăcări.

Publicat

6 ore în urmă

07.08.2026

Redacţia Echipa 902

Potrivit Inspectoratului General pentru Situații de Urgență, apelul la Serviciul 112 a fost recepționat la ora 15:53. La fața locului a intervenit un echipaj de pompieri, care a reușit să localizeze incendiul la ora 16:56 și să lichideze complet focarul la ora 19:23.

Potrivit informațiilor publicate de reprezentanții comunității locale, incendiul ar fi izbucnit chiar înainte de ploaie și ar fi fost provocat de un fulger. Cauza exactă urmează însă să fie stabilită de specialiști.

Conform unui post de televiziune local, până la sosirea pompierilor, localnicii s-au mobilizat și au încercat să împiedice extinderea flăcărilor, alertând autoritățile și supraveghind zona. Ulterior, mai mulți săteni au participat la intervenție, punând la dispoziția salvatorilor tehnică agricolă și transportând apă pentru stingerea incendiului.


Din fericire, nimeni nu a avut de suferit, iar reprezentanții comunității au mulțumit atât pompierilor din Drochia, cât și localnicilor care au intervenit prompt și au contribuit la limitarea pagubelor.


Citește mai departe

Moldova

/VIDEO/ O barcă și doi metri steri de salcie: Un bărbat, amendat după ce a fost prins cu lemn tăiat ilegal în zona de frontieră, la Manta.

Tăierile ilegale de arbori continuă să fie depistate inclusiv în zona de frontieră. Un nou caz a fost documentat de un echipaj mixt format din carabinieri și angajați ai Poliției de Frontieră, în apropierea localității Manta, raionul Cahul, în timpul unei misiuni comune de patrulare și supraveghere.

Publicat

6 ore în urmă

07.08.2026

Redacţia Echipa 902

Oamenii legii au intervenit după ce au observat activități suspecte în apropierea lacului Manta, iar verificările au scos la iveală o cantitate importantă de masă lemnoasă tăiată ilegal.

La fața locului au fost identificați aproximativ doi metri steri de lemn de salcie tăiat, iar oamenii legii au constatat că masa lemnoasă era transportată pe apă cu ajutorul unor bărci din lemn, metodă folosită, cel mai probabil, pentru a evita depistarea.

În timpul cercetărilor, în apropierea lemnului tăiat a fost identificat un bărbat în vârstă de 59 de ani, care nu avea asupra sa acte de identitate. Acesta urmează să fie verificat, iar autoritățile încearcă să stabilească dacă este implicat în tăierea și transportarea ilegală a arborilor.


Materialele acumulate au fost transmise organelor competente pentru documentarea cazului, iar toate circumstanțele urmează să fie stabilite în cadrul anchetei. Dacă vor fi constatate încălcări ale legislației, persoanele responsabile vor fi trase la răspundere conform prevederilor legale.


Citește mai departe
  • Recent
  • Popular
Moldova6 ore în urmă

Spulberată pe zebră: O femeie, tamponată de un taxi în timp ce traversa strada regulamentar.

Moldova6 ore în urmă

Drochia: 150 de baloți de paie au fost mistuiți de un incendiu provocat, cel mai probabil, de descărcările electrice.

Moldova6 ore în urmă

/VIDEO/ O barcă și doi metri steri de salcie: Un bărbat, amendat după ce a fost prins cu lemn tăiat ilegal în zona de frontieră, la Manta.

Moldova7 ore în urmă

De pe roți, pe patul de spital: Un motociclist a fost rănit, după ce a fost implicat într-un accident rutier în capitală.

Moldova7 ore în urmă

Furtuna a făcut prăpăd: Copaci doborâți, acoperișuri smulse și intervenții în lanț ale salvatorilor.

Moldovao zi în urmă

Moldovean decedat în Polonia: Bărbatul și-a pierdut viața într-un grav accident de circulație.

Moldovao zi în urmă

/VIDEO/ Vandalismul la el „acasă”: Două cazuri de distrugere a bunurilor publice din capitală, înregistrate în câteva zile.

Moldovao zi în urmă

Minor trimis după gratii: A fost condamnat la închisoare pentru distribuirea drogurilor.

Moldova3 săptămâni în urmă

Bătaie la o terasă din orașul Rîșcani. Un bărbat a ajuns în arest la domiciliu după ce ar fi agresat un tânăr de 19 ani

Moldova2 săptămâni în urmă

Mister elucidat: S-a aflat cum au ajuns cele 116 permise românești la o groapă de gunoi din Criuleni

Moldova2 săptămâni în urmă

Impact violent la intrarea în Sîngera: Trei persoane, inclusiv un copil, au ajuns la spital după ce un BMW s-a izbit de un camion

În căutare2 săptămâni în urmă

ALERTĂ la Ungheni: Un copil de 9 ani este căutat după ce ar fi fost luat de curenții râului Prut

Moldova3 săptămâni în urmă

Depășire cu final dramatic, la Anenii Noi: Trei persoane au ajuns în stare gravă la spital

Moldova2 săptămâni în urmă

Oaia – responsabilă, dar șoferii nu! În timp ce mai mulți șoferi au fost amendați pentru „spectacol” pe șosele, o oaie a oferit o lecție de disciplină rutieră

Moldova2 săptămâni în urmă

Braconieri prinși în flagrant. Au capturat pește din Cartea Roșie și au provocat un prejudiciu de aproape 400.000 de lei

Moldova3 săptămâni în urmă

Tragedie în Grecia: O familie din Republica Moldova, distrusă într-un accident cumplit. Părinții și bebelușul au murit, iar fiica de 7 ani luptă pentru viață

topul săptămânii

  • Moldova3 zile în urmă

    Accident mortal la Orhei: Două persoane au murit după un impact frontal între o mașină și un autocar plin cu pasageri.

  • Moldova2 zile în urmă

    Accident mortal în Chișinău: Un motociclist de 25 de ani, ucis într-un impact în lanț.

  • Moldova4 zile în urmă

    „Vestul sălbatic” la Chișinău: Trei bătăi în doar două zile, cu pumni, picioare și oameni răniți.

  • Moldova4 zile în urmă

    Țara arde la propriu: zeci de hectare de vegetație au fost mistuite de flăcări în mai multe raioane.

  • Moldova4 zile în urmă

    /VIDEO/ A murit salvând doi copii: Un moldovean s-a înecat într-un râu din Italia.

  • Moldova4 zile în urmă

    /VIDEO/ De la piață, direct în izolator. Un bărbat a fost reținut după ce a scos un pistol și a amenințat o femeie în plină zi, într-o piață din Strășeni.

  • Moldovao zi în urmă

    Moldovean decedat în Polonia: Bărbatul și-a pierdut viața într-un grav accident de circulație.

  • Moldova3 zile în urmă

    Fost polițist, trimis în judecată: A întocmit un proces-verbal pe numele Ludmilei Vartic, după decesul acesteia.

Echipa 902
  • Ediție TV
  • Moldova
  • Diaspora
  • În căutare
  • На русском

Copyright © 2023 Echipa 902/Best Production