În urma impactului, pasagera din dreapta a suferit o fractură de braț.
Poliţia cercetează cazul pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs accidentul rutier.
În noaptea de vineri, pe raza satului Târnova – Mihăileni, raionul Donduşeni, un autoturism de marca Mercedes a fost deteriorat grav, după ce şoferul acestuia a intrat cu mașina în copac.
În urma impactului, pasagera din dreapta a suferit o fractură de braț.
Poliţia cercetează cazul pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs accidentul rutier.
Procurorii Parchetului General din România au efectuat joi, 18 decembrie, aproximativ 40 de percheziții într-un dosar ce vizează obținerea cetățeniei române pe baza unor acte falsificate, iar printre beneficiari se numără și cetățeni ai Republicii Moldova, potrivit Antena3 CNN.
Ancheta scoate la iveală o rețea bine organizată, în care ar fi implicați avocați din Baroul București, funcționari publici și intermediari.
Potrivit procurorilor, gruparea ar fi activat din 2022 și ar fi folosit documente de stare civilă false pentru a demonstra, în mod fictiv, descendența din foști cetățeni români.
Doar în primele 11 luni ale acestui an ar fi fost depuse peste 900 de cereri suspecte, iar o parte dintre beneficiari au obținut pașapoarte românești și statut de cetățeni ai Uniunii Europene. Ancheta este în desfășurare.
Un accident rutier s-a produs miercuri, 17 decembrie, la intrarea în localitatea Vrănești, raionul Sîngerei, după ce șoferul unui automobil a pierdut controlul volanului din cauza condițiilor meteo.
Mașina a ajuns în gardul unei gospodării, care s-a prăbușit în urma impactului, iar autoturismul a fost serios avariat.
Din fericire, nimeni nu a avut de suferit.
Polițiștii investighează circumstanțele în care s-a produs accidentul.
Un accident în lanț, cu implicarea unui tractor și a două automobile, s-a produs miercuri seara pe traseul M-3, între Congaz și Alexeevca, din UTA Găgăuzia.
Un Volkswagen Sharan a lovit remorca tractorului, care s-a răsturnat, iar autoturismul a fost proiectat pe contrasens, unde s-a izbit de un Volvo, , potrivit PulsMedia.MD.
În urma impactului, trei persoane au fost rănite și transportate la spitalul din Comrat.
Circumstanțele accidentului sunt investigate de poliție.
Bărbat ucis cu o țeavă, la Ungheni. Suspectul, în vârstă de 34 de ani, găsit mort în podul casei
Crimă șocantă în Italia: un moldovean a înjunghiat mortal un barman, totul a durat patru minute
Accident mortal la Florești. O femeie a murit pe loc, iar soțul ei s-a stins pe patul de spital
Goană nebună la intrarea în Ialoveni: depășiri pe contrasens și pe acostament, surprinse pe video
Goană cu alcool la Călărași. Un tânăr beat a fugit de poliție până la Cornova
Tânăr de 18 ani, lovit pe trecerea de pietoni, pe Calea Orheiului
Jaf într-un oficiu bancar din Chișinău. Doi tineri de 18 și 19 ani, arestați
„Agentul imobiliar” care a înșelat de milioane. Fraudă de peste 2,3 milioane de lei